Пензионер од гостиварско ограбил обложувалница

Од:

На 5.9.2022 во 13 часот во гостиварско Врапчиште, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 69-годишниот Ј.Б. од ова село.

Тој се сомничи дека на 3-ти овој месец од спортска обложувалница во селото противправно одзел парични средства.

По документирање на случајот против Ј.Б. ќе следува соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Полицијата со детали за сообраќајката во која загина 77-годишен пензионер од Неготино

Загина пензионер од Неготино на автопатот кај Катланово кој одел на протест во Скопје

Горан Наумовски

Пензионер завршил во затвор бидејќи 7.000 пати повикал полиција и брза помош

Горан Наумовски

Полицијата уапси крадец кој нападнал пензионер

Царовска: Поголема социјална заштита на повозрасните лица дома, наместо „гетоизација“ во старски или пензионерски домови

Либералната партија бара затворање на сите казина и спортски обложувалници во населени места

Наум Локоски