Полицијата уапси крадец кој нападнал пензионер

Од:

Синоќа полициска патрола го уапсила З.Н.(39) од Кочани. Тој се сомничи дека извршил „разбојничка кражба“ во куќа на улицата „Наум Наумовски Борче“ во Кочани, каде при обид да одземе предмети од куќата, физички го нападнал сопственикот Н.П.(78).

Од МВР велат дека по целосно документирање на случајот против З.Н. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Основно училиште од Кочани забрани мобилни телефони

Поранешна СФРЈ сè уште е жива во Кочани, титовистите го одбележаа нејзиниот 80. роденден

Ова е убиецот кој со 40 убоди усмрти жена во Кочани, во притвор не барал ни вода, ниту разговарал, може да добие доживотен затвор

Полицијата во Кочани претходно имала пријава за уцена, Обвинителството ги истражува мотивите за убиството на жената

ОЈО: Наредена е обдукција на убиената жена од Кочани

Разбојник ограби казино во Аеродром