Приведено момче од струмичко поради обљуба на малолетничка

Од:

Синоќа во 20.30 часот полициски службеници од полициската станица Струмица го лишиле од слобода С.И.(21) од село Василево, струмичко. Тој е осомничен дека извршил обљуба врз малолетничка од Радовиш.

Лицето е задржано во Полициската станица Струмица, запознаен е Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Струмица и по поднесување на кривична пријава во текот на денешниот ден ќе биде изведен пред Судија на претходна постапка од основен суд Струмица.

Би можело да ве интересира

Гостиварец допирал по тело малолетно девојче

Момче од Берово сакал да обљуби малолетничка

Горан Наумовски

Тетовец намавувал на обљуба малолетничка од Косово

Горан Наумовски

Малолетник силувал мало девојче кое му било роднина

А1он

(ВИДЕО) Животот на деца-жртви на трговија: тоа беше само едно обично детенце, кое му се радуваше на едно чоколадо, а присилувано на секс

26-годишник се обидел да силува малолетничка

Катерина Ѓуровски