Момче од Берово сакал да обљуби малолетничка

Од:

Вчера вечер полицијата го уапси А.Б.(22) од Берово.

Тој е осомничен дека се обидел да изврши обљуба врз малолетничка.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Очув од Делчево осомничен за силување на 15-годишно девојче

Горан Наумовски

Кумановец се обидел да силува познаничка

Горан Наумовски

Гостиварец допирал по тело малолетно девојче

Скопјанка го обвинила љубовникот дека и го обљубил синот

Притвор за момче од Прилепско поради обљуба на малолетничка

Приведено момче од струмичко поради обљуба на малолетничка