obljuba

Македонија

Момче од Берово сакал да обљуби малолетничка

А1он
Вчера вечер полицијата го уапси А.Б.(22) од Берово. Тој е осомничен дека се обидел да изврши обљуба врз малолетничка. По целосно документирање на случајот, против
Македонија

Тетовец намавувал на обљуба малолетничка од Косово

А1он
Полициски службеници на СВР Тетово вчера (10.8.2022) околу 17 часот, во тетовско Теарце, е уапсен 27-годишниот М.А. од ова село, поради сомнение дека извршил „намамување
Македонија

Обљуба во Липково врз малолетно дете

А1он
Вкупно една година траела обљуба врз малолетно дете во село Липково, Кумановско, информира денеска Министерството за внатрешни работи. Случајот вчера го пријавила мајката на малолетното