Притвор за момче од Прилепско поради обљуба на малолетничка

Од:

На 13.09.2022, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.Ш.(21) од прилепско село. Тој се сомничи дека на влезот од селото во кое живее извршил обљуба врз малолетничка.

Тој бил приведен во полициска станица и против него е поднесена кривична пријава, а од судија му е одредна мерка притвор во траење од 30 дена.

Би можело да ве интересира

Очув од Делчево осомничен за силување на 15-годишно девојче

Горан Наумовски

Кумановец се обидел да силува познаничка

Горан Наумовски

Момче од Берово сакал да обљуби малолетничка

Горан Наумовски

Скопјанка го обвинила љубовникот дека и го обљубил синот

Ограбена странска државјанка, разбојникот се обидел и да ја обљуби

Тетовец намавувал на обљуба малолетничка од Косово

Горан Наумовски