Ограбена странска државјанка, разбојникот се обидел и да ја обљуби

Од:

На 10.8.2022 околу 9.30 часот во СВР Охрид, 45-годишна странска државјанка со престој во струшко село пријавила дека на патот од с.Ложани до с.Биџево, струшко, била физички нападната од едно лице, кое се обидело да изврши обљуба и ѝ одзело накит.

dobivaj vesti na viber

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Украдени 160 милиони долари од лондонска фирма што тргува со криптовалути

Жена ограбена додека лежела на клиника

А1он

Притвор за момче од Прилепско поради обљуба на малолетничка

Ограбена обложувалница во Скопје

Тетовец намавувал на обљуба малолетничка од Косово

Горан Наумовски

Затвореник и негов другар ограбувале низ Скопје

Горан Наумовски