Гостиварец допирал по тело малолетно девојче

Од:

Гостиварската полиција уапси маж кој е осомничен дека допирал по тело малолетно девојче.

Од полицијата тврдат дека вчера околу 16.45 часот е уапсен 51-годишниот М.Б. од гостиварско село, кој дента во 13.15 часот бил пријавен од неговата 40-годишна невенчана сопруга, со која живееле заедно, дека подолго време ја допирал по телото нејзината малолетна ќерка од првиот брак.

Тој бил задржан во полициската станица во Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

Би можело да ве интересира

Пронајден мртов маж од Тетово кој живеел под кирија во Гостивар

Невреме со пороен дожд во Гостивар, поплавени куќи и улици

Катерина Павлова-Николовска

Гостиварец ги заклучи вработените во општина Врапчиште и го кршеше инвентарот

Горан Наумовски

17-годишни девојчиња од Скопје повикани во полиција – на ТикТок се заканувале на соученичка

Анита Петровска Рајковиќ

Гостивар: Блокираната сметка ги блокира и капиталните инвестиции

Ана Ололовска

Сообраќајка во Гостивар, жена е пренесена во болница

Горан Наумовски