Тетовец намавувал на обљуба малолетничка од Косово

Од:

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (10.8.2022) околу 17 часот, во тетовско Теарце, е уапсен 27-годишниот М.А. од ова село, поради сомнение дека извршил „намамување на обљуба или на други полови дејствија на дете кое не наполнило 14 години“.

Станува збор за малолетничка од соседно Косово, а делото, според пријавеното, било извршено преку социјални мрежи. Се расчистува и документира случајот, по што против М.А. ќе следува соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Очув од Делчево осомничен за силување на 15-годишно девојче

Горан Наумовски

Кумановец се обидел да силува познаничка

Горан Наумовски

Гостиварец допирал по тело малолетно девојче

Момче од Берово сакал да обљуби малолетничка

Горан Наумовски

Скопјанка го обвинила љубовникот дека и го обљубил синот

Притвор за момче од Прилепско поради обљуба на малолетничка