ucena

Македонија

Маж следел малолетничка и ја уценувал, па и го украл мобилниот телефон

А1он
Полициски службеници го уапсиле Б.К.(34) од тетовското село Желино, поради сомнение дека на 2.2.2024 во Тетово следел малолетничка од тетовско село и ја уценувал да
Македонија

Командири му платиле по 2.000 евра на затвореник кој ги измамил ветувајќи им унапредување: Вонреден надзор во Идризово

Орце Костов
Управата за извршување на санкции изврши вонреден наздор во КПД Идризово со цел да се проверат наводите на осудените лица Тони Денковски и Јанко Јаневски
Македонија

Момче од Скопје уценувал малолетничка со фотографии со експлицитна содржина

А1он
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Д.(18) од сeлото Љубин, општина Сарај, поради постоење основи на сомнение за
Македонија

Полицијата уапси син и татко од кои уценувале скопјанец со видеа со експлицитна содржина

А1он
Полицијата денеска во координација со ОЈО ги уапси Т.С.(18) и С.С.(46) од Скопје (син и татко) поради основано сомнение за сторено кривично дело „уцена“. На
Македонија

МВР уапси скопјанец: Уценувал познаничка со наводни компромитирачки фотографии

А1он
Скопската полиција поднесе кривична пријава против 43-годишниот Д.С. од Скопје. Тој е осомничен за сторено кривично дело „уцена“. Во периодот од 17.3. до 21.3.2023, пријавениот,
Регион

Инцидент во Подгорица: Ја уценувал пријателката со фотографии од телефон, а потоа бил истепан од нејзиниот татко

А1он
Деветтоодделенец во ОУ „Штампар Макарије“ во Подгорица е тешко повреден откако, како што пишува „Вијести“, бил нападнат од родителот на неговата школска другарка и неговите
Македонија

Гевгеличанец му се заканувал на тетовец и му барал пари

А1он
СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Д.(32) од Гевгелија, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ по пат на информатички систем.
Македонија

Маж уценувал девојка со наводни фотографии со компромитирачка содржина

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ф.А.(32) од село Норово, крушевско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“.
Македонија

Кочанчанка уценувала жена со објавување на компромитирачки фотографии

А1он
Кочанчанка доби кривична пријава бидејќи уценувала жена со објавување на нејзини компромитирачки фотогафии, доколку не и даде 5.000 евра. „Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани