prostitucija

Македонија

Притвор за тетовец за посредување за проституција

А1он
Секторот за внатрешни работи во Тетово поднесе кривична пријава против М.А.(65) од Тетово осомничен дека сторил две кривични дела и тоа „посредување во вршење проституција“
Македонија

Скопјанец осомничен за посредување во вршење проституција

А1он
СВР Скопје-Единицата за насилен криминал, со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје го предаде М.Ѓ.(47) од Скопје, осомничен дека сторил кривично дело „посредување
Македонија

Притвор за двајца скопјани за принудување малолетнички на проституција

А1он
Мобилната полициска единица „Алфи“ синоќа приведе двајца браќа од Скопје, на возраст од 18 односно 21 година, во скопско Шуто Оризари. Против нив, како осомничени, е поднесена кривична
Свет

Поранешна проститутка: Проституцијата треба да се укине

А1он
Поранешна проститутка, педесет и седумгодишната Росен Хика, која стана активистка за укинување на проституцијата, изоди 800 километри ширум Франција и во недела пристигна во Париз.
Свет

Шокантна исповед на една водителка: Јас сум проститутка и заработувам по пет илјади долари за една ноќ!

А1он
Австралиската јавност беше шокирана кога познатата новинарка и водителка и мајка на две деца, Аманда Гоф (40) јавно призна дека со години работи како елитна
Видео Македонија

(ВИДЕО) Марш на црвените чадори: Сексуалните работници рекоа стоп на насилството

А1он
Овој марш има за цел да укаже на лошите услови со кои секојдневно се соочуваат сексуалните работници во Македонија, порачаа организаторите на шетиот по ред
Македонија

Албанки нелегално работеле во Гостиварско

А1он
Вчера околу 23 часот во село Неготино-Гостивар, униформирани полициски службеници од Полициската станица-Гостивар извршиле контрола во кафеаната „Алпа Маре“, при што затекнале осум албански државјанки кои нелегално работат во