fudbaleri

Спорт

(ВИДЕО) Фудбалерите на Модрича среде меч втрчаа на трибина и се тепаа со навивачите

А1он
Голем инцидент го одбележа натпреварот од 24. коло од Првата лига на Република Српска помеѓу Модрича и Лакташ. Модрича победи со резултат 3:2, но самиот
Спорт

Фудбалерите имаат поголема веројатност да страдаат од невролошки проблеми по 65 години

А1он
Фудбалерите имаат поголема веројатност да страдаат од невролошки проблеми по 65-годишна возраст отколку остатокот од населението, покажува англиска студија. Студија на експерти од универзитет во
Спорт

Билиќ: Меси, Роналдо и Мбапе ќе држат цена, но работите ќе се променат за останатите

А1он
Поранешниот селектор на репрезентацијата на Хрватска, Славен Билиќ, изјави дека се очекува пандемијата на коронавирус да има значително влијание врз фудбалските трансфери. Актуелниот менаџер на
Спорт

(ВИДЕО) Белгиски фудбалери осомничени дека силувале дрогирана девојка

А1он
Фудбалски секс-скандал ја потресе Белгија, а во неговото средиште се наоѓа нисколигашот Еспоир Минероис. Наводно, играчите на споменатиот тим најпрво дрогирале, а потоа силувале една
Спорт

Цената на фудбалерите на Барселона и на Реал Мадрид е повеќе од милијарда евра

А1он
Вредноста на играчите на фудбалскиот пазар достигнува стотици милиони евра. Во Шпанија, најголемите ривали Барселона и Реал Мадрид имаат тимови кои вредат повеќе од една
Спорт

Ангеловски: Ја следиме состојбата на фудбалерите, дел од нив се чувствуваат подобро

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски потврди дека осум фудбалери од утринските часови почнале да се жалат на стомачни мачнини. За македонската репрезентација ова претставува