kokain

Магазин

Ајкули на кокаин: Истражувачите од Флорида наидуваат на чудно однесување на морските предатори

А1он
Ајкулите многу веројатно конзумираат кокаин фрлен во водите на Флорида и тоа може да ги натера да се однесуваат на „луди“ начини, според најновото откритие
Регион

Во Подгорица запленети два килограми кокаин: Дрогата е проценета на половина милион евра

А1он
Полицијата во Подгорица го уапси турскиот државјанин М.Б. (40) и државјанин на Црна Гора М.Ф.Б. (40) и заплениле два килограми кокаин наменет за улична продажба.
Македонија

Млад скопјанец ограбил турски државјанин, кај крадецот е пронајден и кокаин

А1он
Полицијата вчера го уапси С.Р.(26) од Скопје. За него била распишана потерница, поради сомнение дека на 24.5.2023 во Транспортениот центар во Скопје извршил кривично дело
Македонија

Околу 160 килограми кокаин вреден 10 милиони евра запленија македонската и грчката полиција

А1он
Околу 160 килограми висококвалитетен кокаин запленет е од страна на македонската и грчката полиција во акција во Грција координирана со американската ДЕА. Вредноста на кокаинот
Регион

Уапсени шефовите на балкански нарко-картел: Шверцувале 7 тони кокаин

А1он
Министерството за внатрешни работи на Србија, во соработка со Европол и Обвинителството за организиран криминал, во рамки на меѓународната акција „Изи“ ги уапси и приведе
Македонија

ВИДЕО: 105 килограми кокаин скриен во три контејнери со банани, грчката и македонска полиција разбија меѓународна мрежа за трговија со дрога

А1он
На осми и деветти мај од страна на Единицата за недозволена трговија со дрога, Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при
Свет

Рекордна заплена кај Сицилија: пронајдени два тона кокаин со пазарна вредност од 400 милиони евра

А1он
Финансиската полиција на Италија заплени два тони кокаин чија пазарна вредност е проценета над 400 милиони евра. Кокаинот е пронајден на море, во близина на
Свет

Во Колумбија уништени околу осум тони кокаин

А1он
Колумбиските копнени и воени единици уништиле околу осум тони кокаин, соопшти канцеларијата на јавниот обвинител на земјата. Кокаинот бил уништен во лабораториите во Каука и
Свет

Црногорци во Уругвај се притворени поради шверц на кокаин

А1он
Црногорските државјани кои беа уапсени вчера при запленувањето на 489 килограми кокаин во Уругвај добија мерка притвор до 120 дена. Во повеќемесечната акција „Виртус“ во