kokain

Свет

1.3 тони кокаин во вреќи со ориз запленет во француско пристаниште

А1он
Француските власти заплениле 1,3 тони кокаин скриени во контејнер со вреќи ориз од Јужна Америка во пристаниште на северот на државата, изјави неименуван извор запознаен
Свет

Авион преоптоварен со половина тон кокаин се урна во Папуа

А1он
Австралиската полиција соопшти дека мал авион Цесна се урнал веднаш по полетувањето од Папуа Нова Гвинеја, бидејќи бил преоптоварен со кокаин наменет за австралискиот црн
Регион

Со помош на куче трагач и рентген во контејнер со банани во Грција откриени 70 килограми кокаин

А1он
Царинските службеници од Независната управа за јавни приходи на Грција, со помош на рентген и куче трагач во контејнер со банани откриле и заплениле 70,5
Свет

Авионот што се урна минатата недела во Папуа Нова Гвинеја превезувал половина тон кокаин

А1он
Малиот авион што минатата недела полета за Австралија и набрзо по полетувањето се урна во Папуа Нова Гвинеја, носел повеќе од 500 килограи кокаин, соопштија
Регион

Независне: Полицијата во Италија извади 1.128 килограми кокаин и испрати празни контејнери со еден килограм

А1он
Најголемиот дел од кокаинот вреден 50 милиони евра кој во меѓународна акција го заплени италијанската полиција во количество поголемо од еден тон, требаше да заврши
Македонија

Спасовски за акцијата во Крушопек: Важни се резулатите од акцијата, а сензационализмот не е основа за водење истраги

А1он
Воопшто не е важно во кое време и колку време се водела каква било истрага, важен е кредибилитетот со кој се прави тоа и крајните
Македонија

„Растодер“, чиј бренд се бананите во кој беше спакуван кокаинот, тврди дека е злоупотребена од криминален картел

А1он
По објавата за заплената на еден килограм кокаин во скопското село Крушопек, скриен во пратка со банани од марката „Дерби“, се огласи сопственикот на овој
Македонија

Запленетиот кокаин во Крушопек, дел од голема количина со крајна дестинација во земјава

А1он
Еден килограм запленет кокаин, кој бил дел од многу голема количина дрога, чија крајна дестинација била нашата земја, приведени четири лица, отворање финансиска истрага за