siner

Спорт

Синер го елиминира Алкараз, за титулата ќе игра со Медведев

А1он
Јаник Синер за титулата на турнирот во Пекинг ќе игра против Данило Медведев. Италијанецот по голема борба го совлада вториот играч во светот, Шпанецот Карлос