alkaraz

Спорт

Алкараз поради повреда го предаде мечот од првото коло на турнирот во Рио де Жанеиро

А1он
Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз не успеа да се пласира во осминафиналето на АТП турнирот во Рио де Жанеиро, бидејќи утринава поради повреда со резултат 1:1
Спорт

Алкараз ја доби наградата што АТП никогаш не му ја додели на Ѓоковиќ

А1он
Карлос Алкараз, вториот тенисер во светот, е добитник на АТП наградата „Штефан Едберг“ за фер-плеј, професионализам и интегритет, на и надвор од теренот. Шпанскиот тенисер
Спорт

Не сум на нивото на Новак, уште треба да учам-Алкараз пред новинарите

А1он
Карлос Алкараз загуби во полуфиналето на завршниот Мастерс од Новак Ѓоковиќ и тоа доста убедливо (6:3, 6:2). Српскиот ас го диктираше темпото, направи што сакаше