novak

Спорт

Ѓоковиќ официјално го откажа настапот на Индијан Велс

А1он
Ден откако српските медиуми го најавија како многу веројатно, најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска и официјално го откажа настапот на турнирот од серијата Мастерс
Спорт

Ѓоковиќ најверојатно нема да учествува на Индијан Велс

А1он
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ неодамна најави дека ќе отпатува во САД на Мастерс 1000 турнирот во Индијан Велс, но, како што наведуваат денеска повеќе
Спорт

Ѓоковиќ: Подготвувањето за овој турнир и сè со што морав да се соочам во последните неколку недели беше психолошки и емоционално тешко

А1он
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по поразот во финалето на УС Опен од Русинот Даниел Медведев (4:6, 4:6, 4:6) рече дека е исцрпен на психолошки план.
Спорт

Во Токио одам по златото, вели првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ

А1он
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе се обиде на Олимписките игри во Токио да го освои златниот медал, а потоа да испише историја и да
Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ одлучи – оди во Токио, ќе се бори за единствениот голем трофеј што му недостасува

А1он
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, одлучи да учествува на Олимписките игри во Токио, каде ќе се бори за единственото злато од големите тениски натпреварувања кое
Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ имаше проблеми, но успешно тргна кон шестиот Вимблдон и дваесеттиот грен-слем

А1он
Светскиот рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ, со победа против младиот Британец Џек Дрејпер го почна походот кон својот шести трофеј на Вимблдон, и покрај
Спорт

Не беше само рекетот: Ѓоковиќ имаше уште подароци за неговиот верен навивач на Ролан Гарос

А1он
13 јуни, недела, засекогаш ќе остане запаметен од сите фанови на Новак Ѓоковиќ, но веројатно најмногу од седумгодишното момче од Франција, Том, на кого најдобриот