Karlos alkaraz

Спорт

Алкараз посака финале со Ѓоковиќ

А1он
Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз на прес-конференцијата пред натпреварот од првото коло на Австралија опен изјави дека се надева на пласман во финалето. Алкарас изрази желба
Спорт

Не сум на нивото на Новак, уште треба да учам-Алкараз пред новинарите

А1он
Карлос Алкараз загуби во полуфиналето на завршниот Мастерс од Новак Ѓоковиќ и тоа доста убедливо (6:3, 6:2). Српскиот ас го диктираше темпото, направи што сакаше
Спорт

АТП го прогласи Алкараз за победник уште пред да почне мечот со Зверев

А1он
Карлос Алкараз е миленик на многумина, но сепак мора да победува во натпреварите на теренот, што и да пишува на веб-страницата на АТП. Неверојатен АТП
Спорт

Конорс го предупреди Алкараз за неговите коментари за Ѓоковиќ

А1он
Легендарниот американски тенисер Џими Конорс ја коментираше изјавата на Карлос Алкараз дека Новак Ѓоковиќ постојано му е во мислите. Шпанскиот тенисер е во Шангај, каде
Спорт

Синер го елиминира Алкараз, за титулата ќе игра со Медведев

А1он
Јаник Синер за титулата на турнирот во Пекинг ќе игра против Данило Медведев. Италијанецот по голема борба го совлада вториот играч во светот, Шпанецот Карлос
Спорт

Последица од елиминацијата од УС Опен – Алкараз не игра за Шпанија

А1он
Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз, се повлече од групната фаза на Дејвис купот, соопшти Шпанската тениска федерација. Оваа одлука ја донесе по вечерашниот пораз од Русинот