Karlos alkaraz

Спорт

Алкараз сигурен во Париз, Медведев се испокара со судијата и загуби

А1он
Светскиот рекет број 1, Карлос Алкараз, лесно влезе во осминфиналето на Мастерсот во Париз, откако со 6:4/6:4 го совлада Јапонецот Јошихито Нишиока, но Данил Медведев