danil medvedev

Спорт

(ВИДЕО) Медведев на „столбот на срамот“ поради средниот прст: Ги проверував ноктите

А1он
Рускиот тенисер Даниил Медведев не можеше да се смири по поразот од Григор Димитров. Медведев беше елиминиран од Мастерсот во Париз, на дуелот имаше расправии
Магазин

Која е сопругата на рускиот тенисер која беше нерасположена во текот на целиот меч со Ѓоковиќ

А1он
Новак Ѓоковиќ ја освои четвртата титула на УС Опен, а многу љубители на овој спорт не престануваат да го коментираат триумфот на српскиот тенисер, но
Спорт

(ВИДЕО) Медведев повторно со скандал: Ќе останам во тоалет да моч*м 25 минути

А1он
Рускиот тенисер Данил Медведев направи скандал иако немаше потреба за тоа, а неговиот предлог е еден од најлудите што дошле од еден светски тенисер. Медеведев
Спорт

Елиминиран шампионот на УС Опен, Кирјос го надигра Медведев

А1он
Актуелниот шампион на Ју-ес опен, Данил Медведев, не успеа да се пласира во четврт-финалето на последниот Грен слем. Светскиот број еден доживеа елиминација од Ник
Спорт

ВИДЕО:Скандал со Медведев – жестоко го опцу тренерот, тој стана и си замина

А1он
Данил Медведев беше поразен во уште едно финале, второ за седум дена по што беше многу нервозен. На мечот против Хуберт Хуркач ништо не му
Спорт

Вимблдон оди чекор понатаму – Медведев е пред суспензија

А1он
Челниците на Вимблдон се посериозни да не дозволат руски и белоруски тенисери да играат оваа година. Причината поради која организаторите на овој Грен слем сакаат
Спорт

Медведев спаси меч топка и со голем прсврт се пласираше во полуфиналето на Австралија опен

А1он
Вториот носител на Австралија опен, Данил Медведев се пласираше во полуфиналето на турнирот откако во полуфиналето по прсврт со 3-2 (6-7, 3-6, 7-6, 7-5 и