zverev

Спорт

Зверев разочаран: Фрустрирачки – ова ми се случи првпат во кариерата

А1он
Германскиот тенисер Саша Зверев беше фрустриран по поразот од Данило Медведев во полуфиналето на Австралија опен. Зверев водеше со 2-0 во сетови, во тајбрејкот на
Спорт

Зверев повторно e обвинет за семејно насилство: Сега е обвинет од жената со која има дете

А1он
Еден од најдобрите светски тенисери Александар Саша Зверев повторно е обвинет за семејно насилство. Овој пат наводите доаѓаат од Бренда Пате, мајката на неговото дете.
Спорт

Зверев го скрши жилавиот Јари, Агут го нокаутира Медведев

А1он
Денешниот турнир во Хале донесе многу интересни натпревари,а домашната публика секако може да биде задоволна, бидејќи нивниот миленик го совлада Чилеанецот Николас Јари. Резултатот беше
Спорт

Зверев исфрлен од турнирот во Акапулко

А1он
Германскиот тенисер Александар Зверев нема да може да ги продолжи натпреварувањата на турнирот во Акапулко. Тој беше исклучен поради неспортско однесување по мечот во двојки,
Спорт

Ѓоковиќ остана без финале, Зверев ќе се бори за титулата во Торино

А1он
Германецот Александер Зверев ќе биде противник на Данил Мадведев во големото финале на АТП завршниот турнир што се одржува во Торино. Зверев во вечерашното полуфинале
Спорт

Зверев: Мило ми е што АТП започна истрага за обвинувањата против мене, подолго време барав да го сторат тоа

А1он
Четвртиот рекет на светот, Александар Зверев, ја коментираше истрагата што ја започна АТП за наводите за семејно насилство од негова страна. – Отсекогаш целосно го