janik siner

Спорт

Ѓоковиќ е поразен од Јаник Синер во полуфиналето на Австралија Опен

А1он
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше запрен во полуфиналето на Австралија опен, откако беше поразен од Италијанецот Јаник Синер со 6:1, 6:2, 6:7 (6:8), 6:3. Србинот