avstralija open

Спорт

Медведев спаси меч топка и со голем прсврт се пласираше во полуфиналето на Австралија опен

А1он
Вториот носител на Австралија опен, Данил Медведев се пласираше во полуфиналето на турнирот откако во полуфиналето по прсврт со 3-2 (6-7, 3-6, 7-6, 7-5 и
Спорт

И СЗО се вклучи во полемиката за Ѓоковиќ-Вакциналниот статус не смее да биде пречка за патување

А1он
Случајот „Ѓоковиќ против Австралија“ го привлекува вниманието на светските медиуми, а за оваа тема се изјасни и Светската здравствена организација. Таа ги повика државите да
Спорт

Чешката тенисерка која беше во истиот хотел со Ѓоковиќ депортирана од Австралија

А1он
Чешката тенисерка Рената Ворачова ја напушти Австралија откако и беше укината визата поради здравствени причини, јави денеска агенцијата Франс прес. Таа денеска замина од Мелбурн,
Регион

Брнабиќ се слушна со австралиската министерка: Србија дава гаранции за Новак

А1он
Српската премиерка Ана Брнабиќ потврди дека се слушнала со министерката за надворешни работи на Австралија и дека разговорот за Новак Ѓоковиќ бил конструктивен. -До финалната
Спорт

Инфекцијата со Ковид-19 го ослободи од вакцинација, велат адвокатите на Ѓоковиќ

А1он
Британскиот Би-Би-Си објави ексклузивна вест, тенисерот Новак Ѓоковиќ пред краток период прележал корона. – Датумот на првиот позитивен ПЦР ковид тест бил на 16 декември,
Спорт

Приведенaта чешка тенисерка: Ова ми се случи поради Новак, но не сум единствена

А1он
Чешката тенисерка Рената Ворачова која од тенискиот терен беше однесена во хотелот за бегалци во Мелбурн, вели дека австралиските власти се премислиле откако и дале
Спорт

Ѓоковиќ може да дојде на Ролан Гарос- кај нас нема да има ваков третман

А1он
Министерката за спорт на Франција, Роксана Мараксино истакна дека Новак Ѓоковиќ не би имал ваков третман да се наоѓаѓе сега во Франција. Кај нас се
Регион

(ВИДЕО) Поддршка за Ѓоковиќ од Задар: Немаме проблем што Новак е Србин, Христос се роди

А1он
Во Задар беше организиран собир за поддршка на Новак Ѓоковиќ каде групата застана во негова одбрана, а на крајот од собирот и заигра тенис. -Најмалку
Спорт

Чешка тенисерка со иста судбина како Ѓоковиќ, сместена е во истиот хотел

А1он
Граничната полиција на Австралија и го одби на чешката тенисерка Рената Ворацова барањето за виза. Чехинката беше во Мелбурн, играше подготвителен турнир, а потоа Гранцичната