vimbldon

Спорт

Алкараз се надева на победа-има психолог кој му помага да се соочи со Ѓоковиќ

А1он
Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз откри дека заедно со психолог се подготвува за финалето на Вимблдон против Новак Ѓоковиќ. По неговото „потонување“ на нивниот меч на
Спорт

Дали чувствуваш вина зошто си од Русија-Англичаните навиваа за Русинот против Ѓоковиќ

А1он
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на Вимблдон по пресврт го елиминира рускиот репрезентативец Андреј Рубљов. Рубљов водеше со 1:0, но Ноле потоа „додаде гас“
Спорт

Лани играше финале на Вимблдон, сега се повлече од турнирот

А1он
Австралиецот Ник Кирjoс објави дека се повлекува од Вимблдон поради повреда.Тој лани на овој грен-слем го загуби финалето од Новак Ѓоковиќ, а денеска требаше да
Спорт

Филип Краиновиќ се повлече од Вимблдон

А1он
Српскиот тенисер Филип Краиновиќ реши да се повлече од Вимблдон на само два дена пред почетокот на турнирот, пренесуваат странските медиуми. Крајиновиќ требаше да игра
Спорт

Вимблдон ја укина забраната за руските и за белоруските тенисери

А1он
На руските и на белоруските тенисери годинава ќе им биде дозволено да се натпреваруваат на Вимблдон како „неутрални спортисти“, објавија челниците на третиот тениски Грен
Спорт

Вимблдон ќе „попушти“ со правилата за бела опрема, но само за жените поради менструалните циклуси

А1он
Тенисерките на Вимблдон ќе бидат ослободени од правилото за носење на бела спортска опрема, односно ќе смеат да носат темна долна облека, објави Ол Ингланд