dzokovic

Спорт

Алкараз се надева на победа-има психолог кој му помага да се соочи со Ѓоковиќ

А1он
Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз откри дека заедно со психолог се подготвува за финалето на Вимблдон против Новак Ѓоковиќ. По неговото „потонување“ на нивниот меч на
Спорт

Настеасе: Рекордот на Надал на Ролан Гарос е побитен од рекордот на Ѓоковиќ“

А1он
Поранешниот романски тенисер Иље Настасе смета дека еден рекорд на Рафаел Надал е поголема работа отколку освоените 23 Грен слем турнири на Новак ѓоковиќ. Тоа
Спорт

Таткото на Федерер: Новак ни предизвика поголема болка од Рафа

А1он
Роберт Федерер, таткото на Роџер, по завршувањето на кариерата на неговиот син, проговори за најтешките порази што ги доживеал Швајцарецот на Грен слем турнирите. Посебно