medvedev

Свет

Медведев: Макрон и другите лидери на западните земји се спонзори на терористичкиот напад

А1он
Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија Дмитриј Медведев денеска изјави дека францускиот претседател Емануел Макрон и голем број други западни лидери се спонзори на
Свет

Медведев: Уништување на француската армија ќе биде приоритетна задача на руските вооружени сили во Украина

А1он
Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев денеска изјави дека уништувањето на француската армија ќе биде приоритетна задача на руските вооружени сили доколку
Свет

Медведев: Оние кои вандализираат гласачки кутии се предавници и треба да бидат казнети

А1он
Подметнување пожар и оштетување на гласачките кутии е дело што претставува велепредавство и треба соодветно да се казни, изјави заменик-претседателот на Советот за безбедност на
Свет

Медведев предложи мировна формула за Украина: Безусловна капитулација

А1он
Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев изјави дека „формулата за мир“ предложена од украинскиот претседател Володимир Зеленски кај него предизвикува „чувство на
Свет

Медведев: Испраќањето британски војници во Украина e објава на војна против Русија

А1он
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев предупреди дека за Москва испраќањето британски војници во Украина е објавување војна против Русија. Медведев, актуелниот заменик-претседател на рускиот Совет
Свет

Медведев: Од Кубанската ракетна криза не сме биле толку блиску до Третата светска војна

А1он
Поранешниот руски претседател и актуелен заменик-претседател на рускиот Совет за безбедност Дмитриј Медведев смета дека постои голема веројатност актуелниот американски претседател Џо Бајден да биде
Свет

Медведев тврди: Зеленски не е претседател туку узурпатор

А1он
Поранешниот лидер на Русија, Дмитриј Медведев, денеска на Телеграм го објави одговорот на предлогот на поранешниот генерален секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен, Украина да
Свет

Медведев: Многу веројатно, Украина никогаш нема да влезе во НАТО, третата светска војна е се поблиску

А1он
Украина можеби никогаш нема да биде примена во НАТО, Алијансата едноставно се плаши тоа да го каже гласно, смета заменик-претседателот на Советот за безбедност на