tenis vimbldon

Спорт

Забраната за Русите и Белорусите на Вимблдон ќе важи и следната година?

А1он
Челниците на Вимблдон, најпрестижниот турнир во светот на тенисот, ќе ги задржат постоечките забрани за руските и белоруските тенисери и за следното Грен слем издание
Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ го изненади принцот Џорџ, му го даде пехарот од Вимблдон

А1он
Новак Ѓоковиќ го победи Ник Киргиос и по седми пат во кариерата го освои Вимблдон. Мечот традиционално го следеше кралското семејство,а првпат беше присутеи и
Спорт

Британските медиуми пред финалето со навреди за Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга

А1он
Новинарката Хариет Џонстон напиша текст за британскиот таблоид „Дејли мејл“ во кој го навредува српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, но и неговата сопруга Јелена Ѓоковиќ. Новинарката
Спорт

АТП го казни Вимблдон поради руските и белоруските тенисери

А1он
АТП донесе одлука да му ги одземе бодовите на Вимблдон, како одговор на санкционирањето на руските и белоруските играчи. Вимблдон неодамна донесе одлука да им
Спорт

Кејт Мидлтон и Том Круз во публика, го следат Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон

А1он
Финалето на Вимблдон, мечот Новак Ѓоковиќ – Матео Беретини, на лице место го следат многу познати јавни личности. Сепак, најголемо внимание привлече Кејт Мидлтон, или