kejt midlton

Магазин

По тешката операција, принцезата од Велс замина на одмор за закрепнување

А1он
По тешката абдоминална операција, принцот и принцезата од Велс, заедно со децата, заминале на закрепнувачко патување, на кое се очекува таа целосно да оздраве. Кралското
Магазин

Кејт Мидлтон имала операција на абдоменот

А1он
Британската принцеза од Велс Кејт Мидлтон имала операција на абдоменот во приватна болница во Лондон, соопшти денеска Кенсингтонската палата. Операцијата, која беше закажана порано, беше
Магазин

Кејт Мидлтон блескаше како полковник на ирската гарда, а принцот Вилијам призна: „Повторно нема да можам да пијам половина литар пиво“

А1он
Принцезата Кејт Мидлтон станала полковник во ирската гарда, а на церемонијата и се придружил и нејзиниот сопруг принцот Вилијам, кој претходно бил полковник. Вилијам ја
Магазин

ВИДЕО: Жена од Северна Ирска и се обрати на Кејт Мидлтон: Оди си во својата земја, Ирска им припаѓа на Ирците

А1он
Секогаш грациозната и подготвена британска принцеза Кејт Мидлтон, која ја носи титулата омилен член на кралското семејство, за време на посетата на Северна Ирска се
Свет

Кејт Мидлтон прва принцеза од Велс после покојната Дијана

А1он
Британскиот крал Чарлс Трети вчера ги прогласи својот најстар син принц Вилијам и неговата сопруга Кетрин за принц и принцеза од Велс, титули кои претходно
Магазин

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам планираат патување во САД

А1он
Војвотката и војводата од Кембриџ, Кетрин Мидлтон и принцот Вилијам, најверојатно, наредната 2022 година ќе ги посетат САД. „’Тимот Кембриџ‘ е прилично сосредоточен на Америка
Магазин

Кејт Мидлтон во златен фустан на премиерата на „Не е време за умирање“

А1он
Војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон остави силен впечаток синоќа на британската премиера на филмот за агентот Џејмс Бонд, „Не е време за умирање“ (No Time