princ vilijam

Магазин

ВИДЕО: Принцот Вилијам се раскока и запеа на концертот на Тејлор Свифт

А1он
Тејлор Свифт го започна лондонскиот дел од нејзината турнеја Ерас на распродадениот стадион Вембли во петокот вечерта, а на концертот присуствуваше и принцот Вилијам. Тој
Магазин

Принцот Вилијам ја откри здравствената состојба на Кејт Мидлтон

А1он
Британскиот принц Вилијам денеска изјави дека неговата сопруга, принцезата Кејт е „добро“, негов редок јавен коментар откако принцезата од Велс беше на превентивна хемотерапија откако
Магазин

По тешката операција, принцезата од Велс замина на одмор за закрепнување

А1он
По тешката абдоминална операција, принцот и принцезата од Велс, заедно со децата, заминале на закрепнувачко патување, на кое се очекува таа целосно да оздраве. Кралското
Свет

Принцот Вилијам објави емотивно обраќање за кралицата

А1он
Принцот од Велс, Вилијам, и оддаде почит на својата баба, кралицата Елизабета Втора, во обраќање кое го објави палатата Кенсингтон. „Во четвртокот, светот загуби извонреден
Магазин

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам планираат патување во САД

А1он
Војвотката и војводата од Кембриџ, Кетрин Мидлтон и принцот Вилијам, најверојатно, наредната 2022 година ќе ги посетат САД. „’Тимот Кембриџ‘ е прилично сосредоточен на Америка
Спорт

(ВИДЕО) Принцот Вилијам им посака среќа на Англичаните: „Цела нација е со вас“

А1он
Принцот Вилијам и посака многу среќа на англиската фудбалска репрезентација пред вечерашното финале на Европското првенство против Италија на „Вембли“, порачувајќи им на фудбалерите дека
Свет

Принц Вилијам: Би-Би-Си со интервјуто на Башир ги влоши односите меѓу моите родители

А1он
Принцот Вилијам денеска изјави дека интервјуто на Мартин Башир со неговата мајка, принцезата Дајана, во 1995 година придонело за влошување на односите меѓу неговите родители.
Свет

Би-Би-Си: Принцот Вилијам бил болен од Ковид-19 во април

А1он
Британскиот престолонаследник, принцот Вилијам, во април бил болен од Ковид-19, јави Би-Би-Си. Во исто време, неговиот татко, принцот Чарлс, исто така беше во изолација. Сепак,