melanija tramp

Магазин

За што преговарала Меланија Трамп пред да влезе во Белата куќа?

А1он
Во 2017 година, кога САД го доби новиот претседател Доналд Трамп, тој по инагуарацијата требаше заедно со неговото семејство да се пресели во Белата куќа
Магазин

ВИДЕО: Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ

А1он
Првата дама на САД, Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ. – Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што
Магазин

Првата дама на САД ја копира Леди Ди, случајност или моден трик

А1он
Еден од стајлинзите кој привлече најголемо внимание за време на посетата на претседателската двојка на САД во Обединетото Кралство, дефинитивно е комплетот несомнено инспириран од
Магазин

По Меланија, во Белата куќа можеби ќе има уште една Словенка

А1он
Демократската сенаторка од Минесота Ејми Клобушар, која ја објави кандидатурата за претседателските избори во САД во 2020 година, исто како и првата дама на САД
Магазин

ВИДЕО: Доналд и Меланиja Трамп добија новогодишна елка за Белата куќа

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија денеска ја добија официјалната новогодишна елка за Белата куќа. https://youtu.be/yOC4GyTeEzM Претседателот и првата дама на САД ја