rolan garos

Спорт

ВИДЕО: Титула за Ѓоковиќ на Ролан Гарос за тениска историја

А1он
Новак Ѓоковиќ ја продолжи жетвата на гранслем трофеи откако го освои пехарот Ролан Гарос, по фантастичниот пресврт во годинашното финале и победата од 3-2 над
Спорт

Сѐ е спремно за финишот на женскиот Ролан Гарос, финалистките првпат ќе си ги одмерат силите

А1он
Чешката тенисерка Барбора Крејчикова и Русинката Анастасија Пављученкова ќе играат викендов во финалето на годинешното издание на Ролан Гарос. Пављученкова, 32 рангирана на ВТА листата,
Спорт

Ѓоковиќ оптимист пред полуфиналето со Надал

А1он
Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ ги сподели своите очекувања пред претстојното полуфинале на Ролан Гарос против 13-кратниот победник на Францускиот опен, Рафаел Надал. –
Спорт

Медведев го спореди својот настап во Ролан Гарос со љубовна приказна

А1он
Рускиот тенисер Данил Медведев објави пост на Инстаграм за неговото заминување од Ролан Гарос. – Беше како љубовна приказна. До следната година, Ролан Гарос, напиша
Спорт

Мечот Циципас – Зверев ќе стане најмладото полуфинале на Ролан Гарос во последните 13 години

А1он
Натпреварот помеѓу 22-годишниот Стефанос Циципас и 24-годишниот Александар Зверев ќе биде најмладото полуфинале на Ролан Гарос од 2008 година, кога 22-годишниот Рафаел Надал го победи
Спорт

ВИДЕО: Сакам кога играм пет сета против младите, вели „професорот“ Ѓоковиќ откако се врати од 0:2

А1он
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ оцени оти неговата добра физичка подготвеност и искуството биле решавачки вечерва да ја надомести негативата од 0:2 во сетови против
Спорт

Сомневање за местење натпревари на Роланд Гарос, уапсена руска тенисерка

А1он
Руска тенисерка беше уапсена вчера во Париз во истрагата за сомневања за наместени натпревари во двојки кај обложувалниците за време на одржувањето на Ролан Гарос