atp

Спорт

Зверев: Мило ми е што АТП започна истрага за обвинувањата против мене, подолго време барав да го сторат тоа

А1он
Четвртиот рекет на светот, Александар Зверев, ја коментираше истрагата што ја започна АТП за наводите за семејно насилство од негова страна. – Отсекогаш целосно го
Спорт

Ѓоковиќ идниот месец ќе го урне рекордот на Федерер и ќе стане тенисер со најмногу недели на врвот

А1он
Најдобриот светски тенисер и освојувач на првиот годинешен грен слем Австралија опен, Новак Ѓоковиќ, на осми март ќе стане нов сопственик на рекордот кој сега
Спорт

Косовски амбасадор до Ѓоковиќ: Примитивец, заостанат балкански националист

А1он
Претставникот на приштина во Бугарија, Едон Цана го коментираше на Твитер начинот на кој српките тенисери ја прославуваа победата на АТП купот во Австралија. -По
Магазин

ВИДЕО: Македонец се фати за трубата сред играта на Ѓоковиќ на АТП купот во Сиднеј

А1он
Во завршницата на АТП купот во Сиднеј, еден навивач преизвика еуфорија на трибините иполнети со Срби. Сред драматичното полуфинале на мечот помеѓу српската и руската
Спорт

ВИДЕО: Ник Кирјос од трибините со провокации на мечот на Новак Ѓоковиќ

А1он
Српските тенисери се пласираа во четртфиналето на АТП купот по мечот во кој беа подобри од Французите. Од трибините мечот го гледаше Австралианецот Ник Кирјос