stefanos cicipas

Спорт

ВИДЕО: Драма во Париз – Циципас потклекна по пет сета, Ѓоковиќ оди во финале против Надал

А1он
Во неверојатно возбудлив меч вечерва во Париз, најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ уште еднаш ја покажа својата ментална цврстина и по безмалку четири часа, успеа