novak djokovic

Спорт

Ѓоковиќ е поразен од Јаник Синер во полуфиналето на Австралија Опен

А1он
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше запрен во полуфиналето на Австралија опен, откако беше поразен од Италијанецот Јаник Синер со 6:1, 6:2, 6:7 (6:8), 6:3. Србинот
Спорт

(ВИДЕО) По четири часа борба, Ѓоковиќ влезе во полуфиналето на Австралија опен: „Исцрпен сум“

А1он
Новак Ѓоковиќ влезе во полуфиналето на Австралија Опен совладувајќи го Американецот Тејлор Фриц со 7:6, 4:6, 6:2, 6:3. Во тешки услови во Мелбурн, српскиот тенисер
Спорт

Ѓоковиќ испиша нова историја во Мелбурн

А1он
Новак Ѓоковиќ уште еднаш ги помести границите во тенисот. Испиша историја во Мелбурн само што влезе во мечот против Томас Мартин Ечевери, затоа што стана
Спорт

Ѓоковиќ ја започна одбраната на титулата на Австралија опен со победа против Прижмиќ

А1он
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во второто коло на Австралија опен, откако денеска во Мелбурн во првото коло го совлада Хрватот Дино Прижмиќ со
Спорт

Алкараз посака финале со Ѓоковиќ

А1он
Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз на прес-конференцијата пред натпреварот од првото коло на Австралија опен изјави дека се надева на пласман во финалето. Алкарас изрази желба
Спорт

Повредениот Ѓоковиќ загуби од Де Минор во првиот натпревар од четвртфиналето на Купот на Јунајтед

А1он
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска во Перт беше поразен од Австралиецот Алекс де Минор со 6:4, 6:4 во првиот натпревар од четвртфиналето на Купот на
Спорт

Калин Ивановски со Ѓоковиќ почна да се подготвува за новата сезона

А1он
Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски повторно тренираше со светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ. Во Дубаи каде Ивановски заедно со Ѓоковиќ ги почна подготовките за