djokovic

Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ го освои Париз и стана тенисерот со најмногу Мастерс титули

А1он
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е победник на тенискиот турнир во Париз. Во финалето веславеше над Данил Медведев од Русија со 2-1. Првиот сет му припадна
Спорт

Во Токио одам по златото, вели првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ

А1он
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе се обиде на Олимписките игри во Токио да го освои златниот медал, а потоа да испише историја и да
Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ одлучи – оди во Токио, ќе се бори за единствениот голем трофеј што му недостасува

А1он
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, одлучи да учествува на Олимписките игри во Токио, каде ќе се бори за единственото злато од големите тениски натпреварувања кое
Спорт

„Го мразам како да е фашист“ – индиски колумнист откри зошто никогаш не би навивал за Ѓоковиќ

А1он
По победата на Вимблдон, со која се израмни по бројот на грен-слем трофеи со најголемите ривали Роџер Федерер и Рафаел Надал, Новак Ѓоковиќ и натаму
Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ имаше проблеми, но успешно тргна кон шестиот Вимблдон и дваесеттиот грен-слем

А1он
Светскиот рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ, со победа против младиот Британец Џек Дрејпер го почна походот кон својот шести трофеј на Вимблдон, и покрај
Спорт

ВИДЕО: Сакам кога играм пет сета против младите, вели „професорот“ Ѓоковиќ откако се врати од 0:2

А1он
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ оцени оти неговата добра физичка подготвеност и искуството биле решавачки вечерва да ја надомести негативата од 0:2 во сетови против
Спорт

Ѓоковиќ го доби Американецот Сандгрен во првото коло на „Ролан Гарос“, со Надал можно во полуфиналето

А1он
Најдобриот светски тенисер, Србинот Новак Ѓоковиќ, во првото коло на „Ролан Гарос“ ќе игра против 66-торангираниот на АТП листата, Американецот Тенис Сандгрен, одлучено е денеска