luka modric

Спорт

Познати лица на промоцијата на автобиографијата на Модриќ

А1он
Играчот од средниот ред на репрезентацијата на Хрватска и Реал Мадрид, Лука Модриќ, вчеравечер во Загреб ја промовира автобиографија „Мојата игра“. На презентацијата учествуваа директорот
Спорт

Ибра за „Златната топка“: Сега знаеме дека Перез се натпреваруваше со Меси, а не Роналдо

А1он
Златан Ибрахимовиќ е познат по тоа што често јавно ги изнесува своите непопуларни и контроверзни ставови, и неодамна направи нешто слично, кога беше запрашан што