milan

Спорт

Пиоли по победата над Лацио: Веќе мислиме на Јувентус

А1он
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, беше задоволен по вчерашната победа над фаворитот Лацио со 3:0 на Олимпико. И покрај шпекулациите за неговата иднина, италијанскиот стручњак
Спорт

ВИДЕО: Милан ќе му оддаде почит на трагично починатиот Брајант

А1он
Италијанскиот гигант Милан ќе оддаде почит на кошаркарската легенда Коби Брајант, кој почина трагично во хеликоптерска несреќа. Светот на спортот потона во тага по трагедијата
Спорт

Со „Добредојде Златан“, раководството на Милан го пречека Ибрахимовиќ пред натпреварот со Сампдорија

А1он
Пред почетокот на денешниот натпревар на Милан со Сампдорија, домаќините на семафорот објавија фотографија со напаѓачот Златан Ибрахимовиќ. Добредојде назад на „Сан Сиро“ Златан! –