partizan

Спорт

Саво Милошевиќ поднесе оставка од тренерската функција во Партизан

А1он
Во изненадувачки потег кој одекна како бомба во српската спортска јавност, тренерот на Партизан Саво Милошевиќ денеска соопшти дека поднел оставка од позицијата. На негово
Магазин

ВИДЕО: Тепачка меѓу Гробари за време на натпреварот со Дарушафак

А1он
За време на натпреварот во спортската сала Пионир настана тепачка на трибините каде беа сместени најверните навивачи на Партизан-Гробари. Неколку десетици навивачи учествуваа во тепачката,
Регион

Вработен во ФК Партизан се обидел да се самоубие на стадионот

А1он
Работник вработен во фудбалскиот клуб Партизан од Белград денеска направил обид за самоубиство на стадионот на „црно-белите“ но бил спречен во последен момент од страна
Спорт

(ВИДЕО) КОШАРКА: Вујошевиќ суспендиран три натпревари

А1он
„Во ред, ја разбрав пораката, нема ништо да коментирам“ – рече Душко Вујошевиќ, тренерот на кошаркарите на Партизан од Белград, после изрекувањето на казната од