partizan

Спорт

ВИДЕО: Жестока тепачка на навивачите на Партизан и Војводина и српската жандармерија

А1он
Во Нови Сад вечерва дојде до жестока пресметка меѓу навивачите на Војводина и Партизан, а на социјалните мрежи се појавија повеќе снимки од хулиганската тепачка.
Спорт

Тренерот на Партизан понудил оставка по елиминацијата од Шериф Тираспол

А1он
Српскиот клуб Партизан останува без тренерот Гордан Петриќ кој доставил оставка до раководството на клубот откако неговиот тим вчера беше елиминиран од Шерид Тираспол во
Спорт

Партизан демантира дека преговара со Кампацо

А1он
Генералниот директор на кошаркарскиот клуб Партизан, Зоран Савиќ, за „Спортклуб“, ги демантираше пишувањата дека клубот преговара со Факунда Кампацо. „Никогаш не сум разговарал со него“,
Спорт

Голчиште на Букари во српското дерби – Црвена звезда води против Партизан

А1он
Партизан и Црвена звезда вечерва го играат 168. вечно дерби на српскиот фудбал. Во дербито Црвенз звезда влезе со седум бода повеќе Партизан. Првиот дел
Регион

ВИДЕО: Обезглавена, но не и растурена – навивачката група на Беливук и натаму е активна

А1он
Полицијата досега уапси триесетина членови на криминалниот клан на Вељко Беливук. Истрага продолжува и во други правци. Се испитува поврзаноста на групата со други криминални