aba liga

Спорт

ВИДЕО: Обрадовиќ збесна и удри човек, многумина не го видоа тоа во преносот

А1он
Жељко Обрадовиќ беше сериозно изнервиран од однесувањето на еден навивач на петтиот меч од финалната серија со Црвена Звезда. Партизан ја совлада Црвена звезда, ја
Спорт

(ВИДЕО) Жестоко во „Пионир“: Навивачите направија хаос, натпреварот Црвена Звезда-Партизан доцнеше

А1он
Третиот меч од финалната плејоф-серија од АБА-лигата помеѓу Црвена звезда и Партизан почнa со задоцнување, поради хаосот што се случи во „Пионир“ уште при истрчувањето
Спорт

ВИДЕО: Се пресметаа навивачите на Црвена Звезда и Будуќност на трибините во „Морача“

А1он
На полувремето од натпреварот во АБА лигата меѓу Будуќност и Црвена Звезда изби тепачка на трибините на салата „Морача“. Според првичните информации тепачката е меѓу
Спорт

ВИДЕО: Инцидент на мечот Будуќност-Мега, Американецот Рид исклучен поради брутален напад

А1он
Несекојдневно насилен почеток имаше мечот од кошаркарската АБА лига меѓу Будуќност од Подгорица и српскиот тим Мега, одигран вечерва. На половината на првата четвртина, по
Спорт

Гордиќ најдобар асистент во историјата на АБА лигата

А1он
Кошаркарот на Будуќност од Подгорица, Немања Гордиќ стана најдобриот асистент во регионалното натпреварување. Тој со вкупно 834 асистенции го симна од првата позиција Небојша Јоксимовиќ.