aba liga

Спорт

ВИДЕО: Инцидент на мечот Будуќност-Мега, Американецот Рид исклучен поради брутален напад

А1он
Несекојдневно насилен почеток имаше мечот од кошаркарската АБА лига меѓу Будуќност од Подгорица и српскиот тим Мега, одигран вечерва. На половината на првата четвртина, по
Спорт

Гордиќ најдобар асистент во историјата на АБА лигата

А1он
Кошаркарот на Будуќност од Подгорица, Немања Гордиќ стана најдобриот асистент во регионалното натпреварување. Тој со вкупно 834 асистенции го симна од првата позиција Небојша Јоксимовиќ.