Левица: Скандалозен екоцид со амин на градоначалникот Стојкоски

Од:

Партијата Левица преку соопштение до јавноста обвинува дека градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски врши екоцид.

„Погледнете како Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, во соработка со неговиот пријател и вработен во Општината, за бизнис интереси – го загрозуваат животот и здравјето на жителите и животната средина“, велат од Левица.

Претходно, за истото обвини и градоначалничката Данела Арсовска, која најави и тужби, додека пак од општината реагираа дека никогаш не депонирале отпад нелегално на посочената локација, ниту создавала диви депонии, туку ги чистела истите.

Би можело да ве интересира

Левица: Бугари во Устав е предавство, на денешен ден започна бугарската фашистичка окупација на Македонија

Левица: Неспособната влада повторно ги остави на цедило вработените во ,,Македонски шуми”

Левица со слоганот ,,Неподмитливите во Собранието” ќе настапи на Парламентарните избори

Левица: Тревниците неискосени, општината претворена во змијарник, а Тимчо го нема

Донации од 200, 500, 1000 денари: Ванковска кажа колку пари легнуваат на наменската сметка за изборите

Ванковска: Ако сакаме достоинство, на овие избори немаме право на грешка

Горан Наумовски