Hitrou

Свет

(ВИДЕО) Експлозија и пожар кај аеродромот Хитроу: Се слушна детонација како бомба

А1он
Околу лондонскиот аеродром Хитроу се шири голем пожар во околните дворови, по „големата детонација што личеше на бомба или експлозија“, пренесува лондонскиот весник „Мирор“. Coming
Свет

Драма на аеродром во Лондон: Запрен авион поради киднапирано дете

А1он
На лондонскиот аеродром Хитроу непосредно пред полетувањето полицијата запрела авион поради сомнеж за киднапирано дете. Полицајците од авионот кој бил на пат за Романија презеле
Свет

Британската полиција упадна во руски авион, Москва обвини за провокација

А1он
Полицијата во Лондон упадна во руски патнички авион на авиокомпанијата Аерофлот на аеродромот Хитроу во Лондон. -Сметаме дека претресот е уште една провокација од страна