kamion

Македонија

Приведен Русин кој возел камион со 2,44 промили алкохол

А1он
На патот Прилеп-Кавадарци полицијата попладнево привела возач на камион кој управувал со возилото под дејство на алкохол. Рускиот државјанин имал 2,44 промили алкохол во крвта.
Македонија

70 мигранти откриени во камион кај Неготино, уапсен 22-годишниот возач од Батинци

А1он
Регионалниот центар за гранични работи Југ поднесе кривична пријава против Е.С.(22) од с.Батинци, скопско, и уште едно лице, поради постоење основи на сомнение за сторено
Македонија

Камиони со 150 мигранти откриени во Демир Капија и Ваксинце, еден од возачите избегал

А1он
На 11.08.2020 во 08.50 часот од полициски службеници од Полициската станица Неготино, во близина на Прждевски споменик, Демир Капија, било сопрено патничко возило „ауди“, со
Свет

ВИДЕО: Американец се возел 15 километри закачен на шофершајбна од шлепер

А1он
На автопат во американската сојузна држава Флорида, човек облечен во маица и куси панталони, минал 15 километри закачен на шофершајбната од камион со приколка. Тој
Македонија

Две лица во Скопје осомничени за тешка кражба на камион

А1он
Истражна постапка се спроведува против две лица по наредба на Основното јавно обвинителство Скопје поради основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – тешка
Свет

Ирска ќе го екстрадира осомничениот виновник за смртта на 39 виетнамски мигранти

А1он
Ирски суд денеска одобри екстрадиција на Ронан Хјуз во Велика Британија, каде ќе му се суди за смртта на 39 Виетнамци пронајдени во камион со
Македонија

Загина возач на влекач, излетал од коловоз на регионален пат меѓу Идризово и Петровец

А1он
Д.Т. (36) од скопското село Ржаничино, кој управувал товарно моторно возило влекач „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки, излетал од коловозот по што загинал. Како што
Свет

Заложниците Французи и нивни киднапери ја минале границата кон Нигерија, тврди камерунското МНР

А1он
Седуммината француски туристи кои беа киднапирани во Северен Камерун и киднаперите ја преминале границата и се наоѓаат во соседна Нигерија, соопшти камерунската Влада. – Киднаперите