Се преврте камион на патот Скопје – Блаце

Од:

Шлепер се превртел утрово на патот Скопје – Блаце. Сообраќајот привремено бил во прекин до завршување на увидот на МВР. По увидот, сообраќајот бил вратен во нормален режим.

Во несреќата нема повредени.

„На 09.03.2024 год. во 06:50 часот на магистрален пат Скопје – граничен премин Блаце случена е сообраќајна незгода при што ТМВ МАН изгубил контрола и истиот се превртел на коловоз при што се зафатени двете коловозни ленти, повредени нема. Известени се ПС за ГП Блаце и сообраќајот ќе биде во прекин во двата правци. На лице место се растовара роба од камионот од околу 25 тона пластика за пвц и присутна и служба од царина” наведуваат од Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Албански државјанин уапсен во Македонија, го барал Интерпол Париз

Денеска се одбележуваат 16 години од хеликоптерската несреќа кај Блаце

А1он

Во прекин сообраќајот на патот Валандово – Демир Капија

Арамија „плати“ со живот поради кражба на камион од опасен газдата

Мртов маж е пронајден кај граничниот премин Долно Блаце

Пак пропадна камион во фонтаната на плоштад „Македонија“

Ландов