Камион се излизгал и излетал од патот кај росоманско Рибарци

Од:

Камион се излизгал и излетал од патот синоќа кај росоманското село Рибарци, најверојатно поради снежниот коловоз, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Додевски појасни дека повредени нема, причинета е само материјална штета.

Би можело да ве интересира

Чести одрони на патиштата во Дебарско, на Маврово снег

Арамија „плати“ со живот поради кражба на камион од опасен газдата

Србија целосно парализирана – Белград завеан во снег

На Маврово вее снег

Горан Наумовски

Врнежи од снег на Попова Шапка, Маврово и Стража, но не претставуваат пречка за одвивање на сообраќајот

(ВИДЕО) Далмација е отсечена од светот, црвен аларм за дел од Хрватска

Горан Наумовски