neispravni vozila

Македонија

Акциска сообраќајна контрола, 61 санкции, 14 возила упатени на вонреден технички преглед

А1он
Денеска (13.10.2022) во периодот од 12 до 16 часот од страна на секторите за внатрешни работи и патролни тимови составени од полициски службеници од Одделот
Македонија

Полицијата за четири часа во Штип откри дваесетина неисправни камиони

А1он
Денеска (4.10.2022) во времето од 7 до 11 часот на подрачјето на СВР Штип била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат товарни возила. За