Полицијата за четири часа во Штип откри дваесетина неисправни камиони

Од:

Денеска (4.10.2022) во времето од 7 до 11 часот на подрачјето на СВР Штип била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат товарни возила. За време на контролата 21 возило биле упатени во станица за вонреден технички преглед.

Притоа биле констатирани 4 прекршоци во однос на возила, од кои 3 за техничка неисправност и 1 за неносење сообраќајна дозвола. Преземени се 4 мерки за констатирани прекршоци кај возачи, од кои 3 за бесправно управување и 1 на возач почетник.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Би можело да ве интересира

Пак пропадна камион во фонтаната на плоштад „Македонија“

Ландов

Во Ченто камион удри во пешак

Приведен разбојник од Штип за издржување казна затвор од три години

Штипјанка во самоодбрана со нож го повредила вонбрачниот партнер

Горан Наумовски

79 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици, два без лиценца

Акциска сообраќајна контрола, 61 санкции, 14 возила упатени на вонреден технички преглед