Во Ченто камион удри во пешак

Од:

На 9.11.2022 во 11.45 часот на ул. Благоја Стефковски во Скопје, камион „мерцедес“ управуван од Е.Н.(19) од с. Арачиново, скопско, удрил во С.М.(85) од Скопје. По несреќата С.М. е пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од лекар и биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Арамија „плати“ со живот поради кражба на камион од опасен газдата

Тешко повреден пешак во Радовиш

Пак пропадна камион во фонтаната на плоштад „Македонија“

Ландов

Тешко повреден пешак во Велес

Удрил во пешак и избегал

Полицијата за четири часа во Штип откри дваесетина неисправни камиони

Горан Наумовски