Во прекин сообраќајот на патот Валандово – Демир Капија

Од:

Поради превртена приколка од камион во прекин е сообраќајот на патот Валандово – Демир Капија кај местото Јаворица.

Како што информираат од АМСМ, утрово од 7.20 часот сообраќајот е во прекин во двата правци.

Би можело да ве интересира

Се преврте камион на патот Скопје – Блаце

А1он

Делницата Велес – Градско затворена за сообраќај од 8:00 до 16:30 часот до 3 февруари

Патот Велес – Градско затворен за сообраќај од девет до 16 часот

Изгасната е цистерната, отворен е патот Струмица-Радовиш

Катерина Ѓуровски

Запалена цистерна, затворен патот Струмица-Радовиш

Катерина Ѓуровски

Арамија „плати“ со живот поради кражба на камион од опасен газдата