Повреден камионџија на патот Градско – Прилеп

Од:

На 28.8.2022 околу 1.30 часот на патот Градско-Прилеп, товарно моторно возило „сканија“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Ј.(62) од Кавадарци удрило во тунел.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Ѓ.Ј. кои му биле констатирани во Општа болница Кавадарци.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци.

Би можело да ве интересира

Сообраќајка во Автокоманда: Тешко повреден малолетник, возачот е во бегство

Сообраќајка во Велес: Автомобил удри во пешак, повредениот заврши во болница

Тројца повредени во сообраќајка кај село Лешок

Ана Ололовска

Двајца тешко повредени во сообраќајка на патот Струмица-Берово

Ана Ололовска

Шестмина повредени од кои еден потешко во судир на два „голфа“ на патот Скопје-Тетово

Ана Ололовска

Возачот кој ја предизвика сообраќајката кај Штип бил во алкохолизирана состојба

Ана Ололовска