kaiondzija

Македонија

Повреден камионџија на патот Градско – Прилеп

А1он
На 28.8.2022 околу 1.30 часот на патот Градско-Прилеп, товарно моторно возило „сканија“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Ј.(62) од Кавадарци удрило во тунел. Во