plostad makedonija

Македонија

Град Скопје контра МВР: Немаме издадено дозвола, возачот на камионот е приведен и изведен пред суд

Кристијан Ландов
Град Скопје спротивно на тврдењата на Министерството за внатрешни работи, посочува дека тие не издале дозвола за движење на камионот на плоштадот Македонија, а кој
Македонија

Камионот кој пропадна во фонтаната имал дозвола за влез на плоштадот од Град Скопје

Кристијан Ландов
Камионот кој пропадна во фонтаната 2,5 милиони евра, имал дозвола за влез на плоштадот „Македонија“. Ова го констатирале екипи на полицијата кои извршиле увид по
Македонија

Повторно пропадна камион во подната фонтана од 2,5 милиони евра на Плоштад Македонија

А1он
Камион повторно пропадна во подната фонтана на Плоштад Македонија. Службите од ЈП„Водовод и канализација“, во чија надлежност е одржувањето на фонтаните, најавија известување за инцидентот
Македонија

Комунален камион повторно пропадна во фонтаната на плоштадот

Искра Манојлоска
Новото еколошко камионче за чистење улици утрово пропадна во фонтаната на плоштадот Македонија. „Инвестициите во човечки и машински ресурси несомнено придонесуваат за зголемување на продуктивноста
Видео Македонија

ВИДЕО: „Визија Скопје“ покажа како би личел плоштадот во Скопје ако останеа дрвјата

Маја Илиевска-Пачемска
На плоштадот Македонија во Скопје викендов граѓаните имаа уникатна можност преку слики нацртани на тенка проѕирна пластика место на платно, да видат како би личел